Brochowska Pracownia Muzyki Tradycyjnej

Warsztaty muzyczne, których celem jest poznawanie i doświadczanie muzyki tradycyjnej, zarówno w perspektywie Słuchacza jak i Wykonawcy. W trakcie spotkań, zetkniemy się z tonalną i rytmiczną różnorodnością tradycyjnej kultury muzycznej, poznamy wiele pieśni i tańców z różnych obszarów Polski i Europy. Sięgniemy zarówno po repertuar Dolnego Śląska jak i wschodnich obszarów Polski (Polesie, Podlasie).
Zmierzymy się także z gruzińską polifonią oraz bałkańskimi i ukraińskimi pieśniami. Mamy też nadzieję, że wspólnie znajdziemy przestrzeń na pieśni i historie, które uczestnicy przyniosą ze sobą.

W trakcie warsztatów będziemy pracować nie tylko z instrumentami, ale także, a może przede wszystkim z głosem, ciałem i oddechem. Zgodnie ze słowami Edwina Eliasa Gordona „ nie jest możliwe dobre wykonanie i rozumienie muzyki bez rozumienia rytmu ciałem”, więc na zajęciach będziemy poznawać także tańce i zabawy tradycyjne, przy pomocy których poczujemy w ciele rytmy mazurkowe (nieparzyste) jak i polkowe (parzyste). Nauczymy się tańczyć w parach, w grupie, w korowodzie i po okręgu.

Do wspólnego muzykowania zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych, którzy śpiewają i/lub grają na instrumentach (smyczkowych, strunowych, dętych, perkusyjnych). Zapraszamy też osoby, które chciałyby dopiero rozpocząć swoją przygodę z muzyką tradycyjną i mają w sobie otwartość na międzykulturowy, międzypokoleniowy dialog.

Brochowska Pracownia Muzyki Tradycyjnej
zajęcia muzyczno-ruchowe, dla dzieci 8+, młodzież, dorośli
10 zajęć /1h /1xtygśrody godz. 17.00
pierwsze zajęcia: 06.03.2019 r.
30,00 zł /za cały cykl
Przejdź do opisu zajęć  SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA

Zajęcia poprowadzą

Elżbieta Sokołowska, Magdalena Młodzianowska-Chilmon, Damian Borowiec,

Elżbieta Sokołowska - kompozytorka muzyki teatralnej, instrumentalistka, wokalistka.
Jest absolwentką Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach muzycznych, m.in. w zakresie kameralistyki, wykonawstwa muzyki dawnej (skrzypce, altówka) oraz improwizacji jazzowej (wokalistyka). Wielokrotnie koncertowała w Polsce i w Europie, współtworząc projekty kameralne i orkiestrowe oscylujące wokół jazzu, folku, muzyki dawnej oraz współczesnej.
Od wielu lat prowadzi zajęcia i warsztaty muzyczne dla różnych grup wiekowych. Śpiewa i pisze piosenki dla dzieci małych, większych i całkiem dużych.


Damian Borowiec - pianista, kompozytor, prowadzący warsztaty z zakresu muzyki, teatru oraz pracy z ciałem i z głosem.

Studiował Fortepian na Wydziale Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Edukację Artystyczną na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Współpracował z Ośrodkiem “Nowy Świat” przy Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy (2010 - 2012) jako kompozytor i prowadzący warsztaty podczas projektów międzynarodowej wymiany młodzieży, a także animujących kulturalnie i społecznie dzielnicę Nowy Świat w Legnicy.
W latach 2012-2014 był zatrudniony w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych “Gardzienice”, pracując z zespołem aktorskim nad wykonaniem partii wokalnych w “Oratorium Pytyjskim” i wykonując muzykę (partia fortepianu oraz partie wokalne) do wszystkich przedstawień z repertuaru Ośrodka.
W latach 2016-2017 współpracownik Studia Kokyu działającym przy Instytucie im. Jarzego Grotowskiego we Wrocławiu, gdzie prowadził warsztaty muzyczne oraz skomponował muzykę do spektaklu „Medytacje o Kobiecie z Wydm” w reż. Przemysława Błaszczaka.
Damian jest kierownikiem artystycznym licznych przedsięwzięć, m. in. koncertu galowego 20-lecia Teatru Brama w Goleniowie, we wrześniu 2016r. Ostatnio pracuje wraz z etno-elektro-jazzowym trio „Tara Gayan” nad autorską płytą inspirowanej kulturą Indii.


Magdalena Młodzianowska-Chilmon ukończyła etnologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest instruktorem w Reprezentacyjnym Dolnośląskim Zespole Pieśni i Tańca "Wrocław", gdzie bawi się z dziećmi jednocześnie pracując z żywą tradycją.

Warsztaty realizowane w ramach projektu "Aktywnie na Brochowie" współfinansowanego przez Gminę Wrocław.www.wroclaw.pl