MatFizBiol i Chem - warsztaty naukowe

Cykl zajęć obejmuje 12 spotkań /1 h

KIEDY:  wrzesień - grudzień 2017
               PIĄTKI 16:30-17:30
                pierwsze zajęcia 22 września

DLA KOGO: uczniowie klas IV-VI

ZA ILE:  bezpłatne

GDZIE: Centrum Edukacji ul. Koreańska 1a we Wrocławiu

ZAPISY:  brak miejsc, listy rezerwowe otwarte madeinbrochow@gmail.com / 501 326 842 / 512 216 524       
REGULAMIN I KARTA ZAPISOWA dostępne na stronie: Aktywny Brochów

ORGANIZATOR: Made in Brochów
Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Aktywny Brochów" współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

Pogłówkujmy

Cykl warsztatów naukowo-technicznych dla młodych odkrywców z kl. IV-VI. W trakcie zajęć będą oni samodzielnie odkrywać tajniki otaczającego nas świata poprzez przeprowadzanie doświadczeń, konstruowanie modeli technicznych i rozwiązywanie problemów. Poza tym poznają przykłady zastosowań wiedzy teoretycznej w życiu codziennym, dowiedzą się, jakie użyteczne przedmioty można zaprojektować i samodzielnie skonstruować.

A gdyby tak rozwiązać zagadkę?

Uczestników zajęć czeka również gimnastyka dla umysłu, czyli prawdziwa uczta dla fanów zagadek detektywistycznych. To będzie naukowy koktajl złożony ze szczypty optyki i elektroniki, odrobiny kolorowej chemii i farmacji, podlana zagadkowym sosem z dodatkiem biomechaniki.

Zajęcia poprowadzi
Jarek Michoński
inżynier chemik z wykształcenia, na co dzień produkuje lekarstwa, tato dwóch ciekawych świata latorośli, ożeniony z "Made in Brochów". Z natury dociekliwy, nałogowo dzieli włos na czworo. Już jako dziecko przeprowadzał wybuchowe eksperymenty i rozbrajał radia i budziki. Hobbystycznie zajmowałby się modelarstwem, gdyby nie to, że woli wspólnie z chętnymi ciekawskimi odpowiadać na pytanie: A DLACZEGO?