TANIEC AFRYKAŃSKI
Cykl zajęć obejmuje 12 spotkań /1 h

KIEDY:  wrzesień - grudzień 2017
               PONIEDZIAŁKI 18:15-19.15
               pierwsze zajęcia 18 września

DLA KOGO: dzieci 10+, młodzież, dorośli

ZA ILE: 36,00 zł/12 zajęć

GDZIE: Centrum Edukacji ul. Koreańska 1a we Wrocławiu

ZAPISY:  BRAK MIEJSC, listy rezerwowe madeinbrochow@gmail.com / 501 326 842 / 512 216 524       
REGULAMIN I KARTA ZAPISOWA dostępne na stronie: Aktywny Brochów

ORGANIZATOR: Made in Brochów
Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Aktywny Brochów" współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

 

 

Zatańcz

Zajęcia taneczne obejmują zajęcia ruchowe, proste ewolucje akrobatyczne oraz podstawy rytmiki. Uczestnicy zajęć nauczą się podstawowych kroków, ruchów, gestów i figur statycznych i rotacyjnych oraz po ich opanowaniu tworzyć własne improwizacje w  rytm muzyki. Ważnym elementem pracy warsztatowej jest rozwijanie poczucia rytmu oraz umiejętności swobodnego, improwizowanego tańca w rytm muzyki.

Dużo dobrego

Ideą warsztatów jest promowanie aktywności fizycznej jako formy ekspresji artystycznej, dla której narzędziem jest ciało, a formą ruch. Udział w zajęciach przyczyni się do podniesienia poczucia własnej wartości, poczucia sprawczości, umiejętności działania w grupie, samodyscypliny, promowania pozytywnych wzorców, umiejętności realizowania wyznaczonych celów, rozwijania sprawności fizycznej i ekspresji ciała pozbawionej agresji i przemocy. Warsztat zawierać będzie elementy sztuk cyrkowych, ćwiczeń z hula hop. Warsztat zakończony pokazem.

Zajęcia poprowadzi

Magdalena Pełech
tancerka afro i ognia, czeladnik ceramiki i animator kultury. Od 2006 roku zajmuje sie tańcem afrykańskim. Wiedzę o tańcu i ruchu zdobywała od wielu nauczycieli zaczynajac od Alicji Kurowskiej, Kedmon Mapana - tancerza z Tanzanii, Souleyman Lee - tancerza zespołu "Amoonafi" z Senegalu, Normy Shouls, Wioli Wojciechowskiej i wielu innych ... zimą 2012 roku pojechała na Czarny Ląd uczyć się od mistrzów o muzyce i tańcu. Prowadziła warsztaty tańca afrykańskiego m.in. na festiwalu "Afrykamery" 2007, "Festiwal Rytmu I Ognia" 2008, na festiwalu "Пустых Холмах " - Puste Wzgórza - Kaługa / Rosja 2010, a także przy wielu innych okazjach jak ten w Czechach w Domu Kultury w urokliwej miejscowości / Valašské Meziříčí 2016. Prowadzi warsztaty dla seniorów, dzieci i młodzieży a nawet więźniów, w kraju i za granicą. Więcej na www.taniec-afro.com