BCAL 2019

Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej 2019

Zapraszamy !
poniedziałek - piątek, godz.11.00 -18.00
ul. Koreańska 1a, Wrocław

Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej to miejsce tworzone przez mieszkańców i dla mieszkańców osiedla. Tutaj każdy może miło i aktywnie spędzać czas, rozwijać własne inicjatywy, współtworzyć w przestrzeni Centrum.
W ramach Centrum dostępne są również:
- brochowski punkt informacji,
- sąsiedzka wypożyczalnia gier planszowych,
- sąsiedzka kafejka.

W roku 2019 panujemy organizację wydarzeń kulturalnych, otwartych, bezpłatnych warsztatów, zajęć: edukacyjnych, artystycznych, rękodzielniczych, kompetencyjnych czy ruchowych w Centrum oraz wydarzeń okolicznościowych.

Kwintesencją Centrum są działania wynikające z potrzeb mieszkańców osiedla, dlatego każdy może przynieść tu swój własny pomysł. W Centrum można zorganizować debatę, wykład, spotkanie, szkolenie, warsztat, w razie potrzeby wspomożemy merytorycznie, technicznie, organizacyjnie czy promocyjnie. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców realizowane są dwa cykle działań oddolnych, społecznych: Czas dla Brochowa i podziałajMY na Brochowie.

W roku 2019 planujemy również organizację cyklicznych spotkań aktywnych mieszkańców osiedla Aktywny Brochów, by umożliwić wzajemne poznanie się brochowskich aktywistów.  W takim  towarzystwie wymiana idei i koncepcji może skutkować narodzeniem się niezwykłych pomysłów na rozwój i integrację lokalnej społeczności.

W Centrum odbywają się również spotkania Partnerstwa dla Brochowa zrzeszającego instytucje i podmioty działających na osiedlu.

Grafiki wydarzeń:

Organizator:

Działanie realizowane w ramach projektu BCAL 2019
współfinansowanego przez Gminę Wrocław.www.wroclaw.pl