Rodzinnie na Brochowie

Seria wydarzeń kulturalnych realizowanych wspólnie ze Strefą Kultury Wrocław.

Punktem wyjścia do działania jest instalacja „Fotoplastykon“ przy ulicy Koreańskiej 1A autorstwa Roberta Pludry we współpracy z Katarzyną Moszczyńską, która powstała w ramach projektu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 „Wrocław – wejście od podwórza”.

Przed nami dużo sąsiedzkich atrakcji! Wszystkie bezpłatne i otwarte. 

PARADA SĄSIEDZKA
sobota 12 maja 2018, godz. 16.00
Podwórko przy ul. 3 Maja 12 we Wrocławiu.

Tegoroczna odsłona Sąsiadujemy na Brochowie rozpocznie się barwnym, dźwięcznym i roztańczonym sąsiedzkim pochodem po podwórkach wzdłuż ulicy Chińskiej i 3 Maja. Zapraszamy wszystkich sąsiadów do wspólnego tańca i gier podwórkowych, do zabawy przy tworzeniu kolorowych instrumentów i strojów. Spędzimy to popołudnie na podwórkach poznając się wzajemnie i współpracując podczas warsztatów rękodzielniczych.

Pchli targ
niedziela 10 czerwca 2018, godz. 10.00-15.00
Podwórko przy ul. Koreańskiej 1a, przy Fotoplastykonie

Może stylowa lampa na nocną szafkę? Parę bibelotów, stoliczek, od dawna poszukiwane płyty winylowe? A może wiosenny płaszczyk dokładnie w takim kolorze, a do tego, jak znalazł, ręcznie wykonana biżuteria? Ileż skarbów można znaleźć na sąsiedzkim pchlim targu! Kupno, sprzedaż, wymiana – jak kto woli, targowanie się dozwolone, a nawet wskazane. W międzyczasie żywe rozmowy, bezgotówkowa wymiana uśmiechów i moc serdecznych uścisków rąk zacieśniających więzi nie tylko handlowe.

REGULAMIN PCHLEGO TARGU

Kino plenerowe
sobota, 23 czerwca 2018, godz.
21.00-23.00
Skwer przy ul. Laotańskiej

Pokazy filmowe dla mieszkańców Brochowa.
Duży ekran, leżaki, koce i dobry film -niespodzianka. Idealny dla dorosłych i dzieci.   Gwarantowana świetne towarzystwo i wakacyjna atmosfera.

Plener malarski i pokaz filmowy
14.07.2018, godz. 13.00-18.00
Podwórko przy ul. Koreańskiej 1a, przy Fotoplastykonie

14.07.2018, godz. 20:00
Dworzec Wrocław Brochów

Podczas otwartego pleneru malarskiego podejmiemy próbę spojrzenia na brochowskie podwórko oczami Vincenta van Gogha, jednego z największych impresjonistów. Spotkajmy się przy sztalugach i uchwyćmy pędzlem tę jedną niepowtarzalną chwilę, by uwiecznić ją na papierze. Jak mówił Van Gogh „(…) tak naprawdę potrafimy mówić tylko przez nasze obrazy… „. Plener dla wszystkich, w każdym wieku, dla tych już malujących i dla tych, co pierwszy raz. Wisienką na torcie podanym na zakończenie tej artystycznej uczty będzie wieczorna projekcja filmu „Twój Vincent”.

Biesiada z potańcówką
28.07.2018, godz. 19.00
Podwórko przy ul. 3 Maja 12

Czas dzielony wspólnie to coś, czego bardzo brakuje nam na co dzień. Jest zatem plan na sobotni, lipcowy wieczór… Niech ten dzień będzie świętem nas wszystkich. Spotkajmy się o zmierzchu na podwórku przy ogromnym stole biesiadnym, zastawionym potrawami z naszych domów. Pożartujemy wspólnie, wymienimy się uwagami na temat sytuacji światowej gospodarki. Potem wymyślimy przyśpiewki, wzniesiemy toasty… i pobawimy się przy muzyce na żywo romskiego zespołu Romani Bacht. Będzie wesoło, kolorowo, energetycznie i… sąsiedzko!!!

Rodzinna gra miejska „Gdzie jest Brochuś?”
08.09.2018, godz. 11.00
Park Brochowski, przy fontannie

Czy wiecie, że na Brochowie mieszka smok? Brochuś, smok ziejący ogniem, najstarszy i jednocześnie najbardziej cukierkolubny mieszkaniec Brochowa, od XVIII w. na diecie vege, wciąż czynny zawodowo. Wszystkich śmiałków, którym niestraszne spotkanie z gromko pochrapującym smokiem, zapraszamy na poszukiwania jego miejsca zamieszkania. Cukierki schowamy na wszelki wypadek głęboko w kieszeniach i podążymy śladami Brochusia, który odkryje przed nami dawny Brochów. To przygoda dla dużych i małych, pełna wyzwań, zagadek i niespodziewanych zwrotów akcji.

Sąsiedzkie Spacery
Więcej informacji o spacerach oraz terminy 
TUTAJ

Wydarzenia są bezpłatne.

Zobacz wydarzenie na Brochowie TUTAJ,
Dołącz na Facebooku TUTAJ

Przed nami dużo sąsiedzkich atrakcji!

Do zobaczenia na Brochowie bliżsi i dalsi sąsiedzi!

fb/ sasiadujemy
fb / madeinbrochow
www.strefakultury.pl

Pamiętajcie też, że wydarzenia mogą ulec zmianie ze względu na pogodę albo ważne sąsiedzkie sprawy.